FAQ
Picture

Pytania i odpowiedzi

Hej! Klikając w tę zakładkę, z pewnością interesują Cię różne zagadnienia związane z treningiem oraz odżywianiem. Mam rację? Jeżeli tak, to idealnie trafiłeś/a. Znajdziesz tutaj odpowiedz na kilkadziesiąt przeróżnych pytań - zarówno tych, które dotyczą REDUKCJI TKANKI TŁUSZCZOWEJ, jak i takich, które głównie skupiają się na BUDOWANIU MASY MIĘŚNIOWEJ. Oczywiście tych pytań mogłoby być tutaj kilkaset, jednak postawiłem na same konkrety i wybrałem te najpopularniejsze.


A więc, jeżeli jesteś ciekawy co dokładnie omówiłem - przewiń stronę nieco niżej i ze zrozumieniem oraz świadomością przeczytaj to, co tam napisałem. Natomiast, jeżeli interesują Cię moje KSIĄŻKI lub bezpośrednia WSPÓŁPRACA ZE MNĄ, to śmiało odwiedź zakładkę „EBOOKI” tutaj na górze strony, gdzie znajdziesz wszelkie asortymenty, które oferuję. Serdecznie Cię zapraszam.

Dlaczego warto trenować i zdrowo się odżywiać?

Powodów może być tysiące, jednak według mnie - jest to przede wszystkim dbanie o swoje ZDROWIE, KONDYCJI a także super WYGLĄD!

Jak obliczyć swoje zapotrzebowanie kaloryczne?

W nagłówku KALKULATOR KALORII, znajdziesz wszystko co jest potrzebne Ci do obliczenia Twojego całkowitego zapotrzebowania „kcal”. Wystarczy, że wpiszesz swoje dane a wynik otrzymasz już po kilku sekundach.

Jak schudnąć / przytyć?

To czy chudniesz lub tyjesz, zależy od ilości dostarczanych KALORII w ciągu całego dnia. REDUKCJA - ujemny bilans kalorii MASA - dodatni bilans kalorii.

W jaki sposób i kiedy otrzymam ebooka?

Wszystkie zakupione EBOOKI wysyłane są w sekundę na Twój adres e-mail a także prywatne konto na stornie. Dostęp do książek jest DOŻYWOTNI a płatność występuję jednorazowo i bez żadnego abonamentu.

Na jakiej podstawie układam plan?

Blok ćwiczeń rozpisuję na bazie zaznaczonych ODPOWIEDZI w wyżej umieszczonym formularzu. Staraj się wypełnić go ŚWIADOMIE, ponieważ wtedy będę mógł ułożyć Ci odpowiedni PLAN, który z pewnością personalnie Ci się spodoba. Przekonaj się sam / sama!

Co, jeżeli będę potrzebowała pomocy?

Początki nie zawsze należą do najłatwiejszych i w pełni to rozumiem, dlatego po zakupie jakiegokolwiek PLIKU ze strony, otrzymasz dostęp do prywatnej grupy podopiecznych na FACEBOOKU, na której w każdym momencie, będziesz mogła zadać pytanie dotyczące obojętnie jakiegokolwiek tematu. Ja oraz członkowie grupy, zawsze staramy się odpowiadać na dosłownie każde zagadnienie. Link do teamu, znajduję się na dole każdej pojedynczej książki. Zapraszam!

Jak i kiedy powinno się rozciągnąć?

Rozciąganie nie jest niezbędne, jednak bardzo PRZYDATNE i polecałbym regularnie pracować nad mobilnością i elastycznością swoich stawów oraz mięśni.

Jak przyspieszyć regenerację?

Absolutnym królem regeneracji jest SEN! Jednak wszelkie formy masażu, rozciągania, rolowania czy basenu, również pozytywnie będą na nią oddziaływać.

Co, jeżeli będę potrzebował pomocy?

Początki nie zawsze należą do najłatwiejszych i w pełni to rozumiem, dlatego po zakupie jakiegokolwiek PLIKU ze strony otrzymasz dostęp do prywatnej grupy podopiecznych na FACEBOOKU, na której w każdym momencie, będziesz mógł zadać pytanie dotyczące obojętnie jakiegokolwiek tematu. Ja oraz członkowie grupy, zawsze staramy się odpowiadać na dosłownie każde zagadnienie. Link do teamu, znajduję się na dole każdej pojedynczej książki. Zapraszam!

Jak długo mam czekać na efekty?

Pierwsze efekty sylwetkowo-siłowe zobaczysz już po 2-3 tygodniach od rozpoczęcia treningów. Dopowiem jeszcze tyle... za około pół roku, totalnie siebie nie poznasz. Zakład?

Jak długo mam czekać na efekty?

Pierwsze efekty sylwetkowo-siłowe zobaczysz już po 2-3 tygodniach od rozpoczęcia treningów. Dopowiem jeszcze tyle... za około pół roku, totalnie siebie nie poznasz. Zakład?

W jaki sposób i kiedy otrzymam kalendarz?

W jaki sposób i kiedy otrzymam kalendarz?

Czy kalendarz ten mi pomoże?

Tutaj nie ma jednoznacznej odpowiedzi! Sam / sama doskonale wiesz, że może bardzo pomóc, ale również może i nic nie dać - bo raczej nie zaszkodzi. Wszystko zależy OD CIEBIE i tego, co leży w Twojej głowie. Jeżeli sumiennie podejdziesz do tematu i przeanalizujesz wszelkie kwestie, to GWARANTUJĘ CI, że otrzymasz oczekiwane efekty. Osobiście proponuję, abyś wydrukował/a sobie cały plik (najlepiej w kilku egzemplarzach) i przykleił / przykleiła sobie w pokoju na ścianie lub w widocznym miejscu na biurku. To spowoduję, iż będziesz o tym pamiętał / pamiętała co jeszcze bardziej zmotywuję Cię do robienia progresu. Zaufaj mi - takie rozwiązanie jest 10/10.

Czy do realizacji planu treningowego potrzebuję siłowni?

Nie! Ebook „Redukcja dla Początkujących" ma na celu pomóc Ci w prawidłowym zredukowaniu niechcianej tkanki tłuszczowej a także (jeżeli to możliwe) zwiększyć Twoją siłę oraz posiadane mięśnie. Informacje, które znajdziesz w tej książce, przydadzą Ci się absolutnie każdego pojedynczego dnia a blok ćwiczeń oparty jest na wykorzystywaniu podstawowego sprzętu na GYM m.in. ławek, hantli, wyciągu, drążków, poręczy czy maszyn lub oczywiście posiadanych akcesoriów oraz mebli w warunkach DOMOWYCH. Dlatego tutaj dosłownie każda z Was znajdzie coś dla siebie. Przekonaj się sama!

Co się stanie, jeżeli ominę jakiś trening?

Nic! Kontynuuj to na czym skończyłeś. Jeżeli ominąłeś trening nóg, to na następnej sesji na siłowni, po prostu NADRABIASZ ten trening.

Ile najlepiej wykonywać treningów w tygodniu?

Jest to bardzo INDYWIDUALNA kwestia, od której zależy masa czynników m.in. Twoja praca, aktywność fizyczna w ciągu dnia, rodzinne lub zawodowe obowiązki czy też inne hobby, jakimi się zajmujesz. Jednak z uwagi na to, że jesteś osobą POCZĄTKUJĄCĄ - proponuję abyś zaczął trenować "3" razy w tygodniu a po kilku / kilkunastu tygodniach zwiększył tą ilośc do 4 jednostek siłowych w tygodniu.

Co, jeżeli czuję się obolały/a po treningach?

W pierwszych dniach, może nawet tygodniach, jest to w zupełności NORMALNE! Wiele ćwiczeń, może być dla Ciebie nowych a bodziec, który dostarczasz do organizmu będzie naprawdę mocny! Dlatego to nic nadzwyczajnego, że możesz być obolały/a, ponieważ ciało ADAPTUJĘ SIĘ do dostarczanego mu obciążenia. Jednak, gdy cały czas odczuwasz ból - proponuję rolowanie lub masaż właśnie tych partii.

Ile czasu potrzebuje, aby stało się to nawykiem?

Myślę, że około 20/30 dni będzie to OPTYMALNA ilość, jednak pamiętaj o tym, iż jest to personalna kwestia i każdy nauczy się danej czynności w inną ilośc dni. Wszystko zależy od Twoich chęci.

Czy do realizacji planu treningowego potrzebuję siłowni?

TAK i NIE! Ebook "Masa dla Początkujących" ma na celu zmaksymalizować Twoje sylwetkowo-siłowe efekty a najlepszy i najszybszy progress uzyskasz trenując właśnie na SIŁOWNI. Informację, które znajdziesz w tej książce przydadzą Ci się każdego dnia. Blok ćwiczeń oparty jest na wykorzystaniu podstawowego sprzętu na GYM m.in. ławek, hantli, wyciągu, drążków, poręczy czy maszyn. Jeżeli szukasz strikte planu treningowego, który będziesz mógł śmiało wykonywać w warunkach domowych - zgłoś się do mnie po INDYWIDUALNY zestaw ćwiczeń. Możesz to zrobić zarówno tutaj na stornie, jak i poprzez social media: INSTAGRAM lub FACEBOOK. We wszystkim chętnie pomogę!

Co lepsze? Siłownia czy trening w domu!

Wszystko zależy od Twoich indywidualnych PREFERENCJI a także możliwości, ponieważ obie formy są skuteczne. Jednak, jeżeli mowa o zmaksymalizowaniu procesu kształtowania sylwetki i budowania siły, bez wątpienia „gym”, będzie lepszym rozwiązaniem. Po prostu masz tam nieco lepsze warunki do ogólnego rozwoju.

Co lepsze? Siłownia czy bieganie, aby schudnąć!

Hmm! Aby schudnąć to... deficyt kaloryczny będzie lepszy! Ale tak na serio to najlepiej wdrożyć oba te elementy. BIEGANIE - może spowodować ujemny bilans kalorii, co przełoży się na spadek Twojej wagi. Natomiast SIŁOWNIA - kształtuję Twoją sylwetkę oraz siłę. Są to dwa oddzielne tematy, także nie da się ich za bardzo porównać. Jednak co do zasady, najlepiej stosować oba!

Czy jest to książka przeznaczona zarówno dla osób szczupłych, jak i otyłych?

Tak jest! Uwzględniłem, iż różne osoby mogą zgłaszać się po tego ebooka, dlatego w pliku opisałem WSZYSTKIE możliwe warianty zarówno dla mężczyzny z lekką masą, jak i tego, który już dość długo boryka się z nadwagą. Nie ma litości! :D

A co gdy nie będę w stanie trzymać się założeń!?

Musisz dobrać sobie odpowiedni próg, z którego chcesz zacząć. Z doświadczenia powiem, iż lepiej stopniowo wprowadzać kontrolę nad pewnymi aspektami TRENINGU oraz ODŻYWIANIA, niż od razu rzucać się na głęboką wodę. Ale spokojnie!!! Wszystkiego nauczę Cię w tej książce.

Co, jeżeli nie mogę wykonać jakiegoś ćwiczenia ze względu na dyskomfort / ból / brak sprzętu. Na co mogę je zamienić?

Proponuję skorzystać wtedy z ZMIENNIKÓW ćwiczeń. Czyli zamiast np. klasycznego OHP to wyciskanie hantli siedząc. To nie wpłynie zbytnio na Twój ogólny progress a może zahamować ryzyko kontuzji a to jest najważniejsze. Innym sposobem może być poprawa mobilności i pozbycia się problemu (bólu) raz na zawsze.

Ile należy pić wody dziennie?

Minimalna dawka to 2-3L dziennie. Organizm człowieka składa się z około 70% z wody, dlatego MUSISZ regularnie uzupełniać płyny w ciele. To bardzo ważne zarówno w kwestii prawidłowego funkcjonowania, zdrowia, jak i dobrego samopoczucia - nie zapominaj o tym!

Ile białka powinno się spożywać?

BEZPIECZNĄ dawką będzie spożywanie od 2g-2.2g na każdy „kg” masy ciała, niezależnie od tego czy w danym momencie jesteś na redukcji tkanki tłuszczowej czy na masie. Tutaj dopowiem, iż na końcówce redukcji, możesz podbić białko nawet do 3g na kg masy ciała.

Ile tłuszczy należy spożywać?

Co do ilości, którą proponuję, to w będzie to około:
a) 1-1.5g na kilogram masy ciała u mężczyzna
b) 1.2-1.7g na kg masy ciała u kobiet

Oczywiście te wartości dla każdego będą nieco INNE, plus dochodzi do tego zależność między masą a redukcją, lecz to co polecam to obracać się w tych widełkach.

Ile węglowodanów należy spożywać?

Dobra ilości, którą polecam, to około:
a) 2-6g na kilogram masy ciała u mężczyzna jak i u kobiet.

Optymalnym rozwiązaniem może być 3-4g na kg masy ciała, jednak bezsprzecznie te wartości dla każdego będą nieco INNE a dodatkowo tutaj dochodzi ogromna zależność między budową masy mięśniowej a redukcją.

Ile mięśni jestem w stanie zbudować w 12 tygodni, na bazie książki „ZOSTAŃ BESTIĄ”?

Wpływ na to ma bardzo wiele czynników! Wszystko zależy od Twojej GENETYKI oraz tego, ile do tej pory mięśni już zbudowałeś. Norma to od 1 do 3kg czystej masy mięśniowej.

Czy trenowanie bez planu treningowego ma sens?

Oczywiście, że tak! Trening nie zawsze musi polegać na perfekcyjnie ułożonym planie, który trzeba realizować od A do Z, aby mieć jakiekolwiek efekty. Znam ludzi, którzy ŚWIETNIE wyglądają a nigdy nie trenowali „z kartki”. Oni po prostu się tym bawią. Trenują, ponieważ sprawia im to niesamowitą przyjemność a rozwój swojego ciała otrzymują przy okazji.

Czy im więcej czasu spędzę na treningu, tym lepiej?

Nie! Jest to totalny MIT, który powstał kilkanaście lat temu! Trening ma być efektywny, ma dostarczyć Ci FUN oraz BODZIEC, który przełoży się na rozwój Twojej formy. Solidny 1:30h trening, będzie znacznie lepszym rozwiązaniem niż siedzenie 3h na siłowni i udawaniu, że się coś robi. Szkoda czasu!

Czy książka „ZOSTAŃ BESTIĄ”, jest zarówno dla osób szczupłych jak i otyłych?

Tak oczywiście! W temacie „Jak zacząć” dostępnym w EBOOKU, opisałem cały plan działania od A do Z, zarówno dla osób chudych, jak i takich, które mają wyższy % tkanki tłuszczowej.

Czy książka "WEŹ SCHUDNIJ" naprawdę mi pomoże?

Powiem tak! Jest to absolutny BESTSELLER!!! Skorzystało z niej setki osób i z pewnością Tobie również odmieni życie. Masz plan zgubić brzuch? Masz plan raz na zawsze przestać walczyć z jedzeniem? Masz plan czuć się lepiej w swoim ciele? Jeżeli tak - to ten PLIK jest właśnie dla Ciebie. Zaufaj. Nie zawiodę!!!

Na jakiej podstawie układam dietę?

Jadłospis rozpisuję na bazie zaznaczonych ODPOWIEDZI w wyżej umieszczonym formularzu. Staraj się wypełnić go ŚWIADOMIE, ponieważ wtedy będę mógł ułożyć Ci odpowiedni system żywienia, który z pewnością personalnie Ci się spodoba. Przekonaj się sam / sama!

Czy ebook „SUPLEMENTACJA” jest darmowy?

Tak! Książka o suplach jest w zupełności ZA DARMO. Jedyne co, to zaloguj się do swojego panelu klienta na stornie a kompendium otrzymasz na podany przez Ciebie adres e-mail.

Czy starczy mi motywacji?

Tak! Tak! Tak! Musisz nieustannie w siebie wierzyć i realizować swój plan każdego dnia. Co to znaczy... JA SIĘ PODDAJĘ? Nie powinieneś/a mieć takiego słowa w słowniku. Po prostu ciśniesz!

Czy można zamówić INDYWIDUALNY plan treningowy lub żywieniowy?

Pewnie! Wejdź w zakładkę EBOOKI na stornie i znajdź oferty INDYWIDUALNE, które są nieco niżej. Tam wszystko będzie pięknie opisane. Jesteś zaradną osobą, więc wierze, że sobie poradzisz!!!

Czy można dołączyć do Teamu?

Pewnie! Jak najbardziej jest taka możliwość. Jeżeli potrzebujesz POMOCY w zakresie treningu czy odżywiania ŚMIAŁO zgłoś się do mnie na „PRIV” na social mediach lub wybierz tutaj na stronie (w zakładce ebooki) temat, który Cię najbardziej interesuję i po prostu podążaj za tym co napisałem.

W jaki sposób i kiedy otrzymam ebooka?

Wszystkie zakupione EBOOKI, wysyłane są w sekundę na Twój adres e-mail a także prywatne konto na stornie. Dostęp do książek jest DOŻYWOTNI a płatność występuję jednorazowo i bez żadnego abonamentu. W przypadku tej książki jest to oczywiście DARMOWY plik.

Czy podczas redukcji będę musiał/a trenować na siłowni?

Nie! Lecz oczywiście nie będzie to najmądrzejsze rozwiązanie. Przewidziałem także ten aspekt, dlatego w ebooku umieściłem 4 PLANY TRENINGOWE (pod redukcję tkanki tłuszczowej). Zarówno do domu, jak i na siłownie - dla mężczyzn oraz kobiet. W takim wypadku, każdy znajdzie coś dla siebie i dowolnie wybierze sobie najwygodniejszą dla niego opcję.

Tutaj dopowiem jeszcze, iż trening (ten popularny siłowy), jest bardzo ważnym elementem podczas UTRATY WAGI, ponieważ jest on odpowiedzialny za dostarczany „bodziec” do utrzymania lub w przypadku osoby początkującej rozrostu masy mięśniowej. Chyba nikomu nie zależy na tym, aby po prostu schudnąć i być „chuderlakiem”. Cała zabawa polega na tym, aby mieć pięknie zarysowany brzuch z kształtną sylwetką. Czyż nie? Dlatego właśnie należy trenować siłowo podczas deficytu energetycznego.

Ile najlepiej wykonywać treningów w tygodniu?

Bloki treningowe opierają się na 4 SESJACH w tyg. Sugerowany układ dni, w których możesz wykonywać ćwiczenia - rozpisałem w ebooku. Ilość ta, jest najefektywniejsza i najbardziej przemyślana pod względem REDUKCJI TKANKI TŁUSZCZOWEJ, jak i progressu siły czy istotnej regeneracji. A jeżeli nadal będzie Ci mało, pamiętaj, że w dni wolne od treningu siłowego, śmiało możesz wykonywać sesje kardio np. bieganie, skakanka czy boks.

Czy ebook będzie dostępny w formie papierowej lub będzie można go sobie wydrukować?

Książka w formie papierowej będzie dostępna prawdopodobnie pod koniec wakacji a wszelkie informacje oraz szczegóły z tym związane, będę podsyłał na swoich social mediach - głównie na INSTAGRAMIE. Natomiast co do możliwości wydrukowania, to jak najbardziej realizacja tego planu jest realna. Nie powinno być żadnego problemu, ponieważ plik jest w formie PDF.

Co, jeżeli będę potrzebował pomocy?

Początki nie zawsze należą do najłatwiejszych i w pełni to rozumiem, jednak przewidziałem również i ten aspekt! Po zakupie jakiegokolwiek PRODUKTU ze strony - otrzymasz dostęp do prywatnej grupy podopiecznych na FACEBOOKU, na której w każdym momencie, będziesz mógł / mogła zadać pytanie dotyczące obojętnie jakiegokolwiek tematu. Ja oraz członkowie grupy zawsze staramy się odpowiadać na dosłownie każde zagadnienie. Link do teamu, będzie znajdował się na dole planu treningowego.

Czy warto się suplementować?

Osobiście uważam, że WARTO. Każdy ma jakieś niedobory witaminowe, dlatego polecam stosować odpowiednie suplementy. Tymbardziej, jeżeli jesteś osobą czynnie trenującą, Twoje zapotrzebowanie na mikro oraz makro jest po prostu większe niż u "przeciętnej" osoby, dlatego zalecam uzupełniać braki w całym organizmie. Suplementy korzystnie wpływają także na rozwój masy mięśniowej, utratę tkanki tłuszczowej czy budowaniu siły. Sam OSOBIŚCIE codziennie stosuję najważniejsze z nich i nie zamierzam przestać.

Czy „suple” są obowiązkowe?

Nie! Nie są. Jednak tak jak wspominałem w drugim pytaniu - bardzo często się PRZYDAJĄ. Suplementy stanowią około 3-5% ogólnego sukcesu sylwetkowo-zdrowotnego, dlatego nie zastąpią Ci normalnych posiłków, jednak na pewno dołażą istotnych detali. Pamiętaj! To nie są jakieś magiczne proszki, tylko dobre uzupełnienie codziennej diety.

Czy podane w książce "Suplementacja" suplementy mają podłoże naukowe?

Tak! Wszelkie produkty, które uwzględnione są w książce - mają poparcie NAUKOWE. Dostęp do badań znajduję się w pliku.

Czy suplementy są bezpieczne / legalne?

Oczywiście, że tak! Większość z nich (a w książce praktycznie wszystkie) są dokładnie przebadane oraz w 100% LEGALNE. Nie masz się o co martwić. Wszystko jest wyjaśnione.

W jaki sposób i kiedy otrzymam plan treningowy?

Po przeanalizowaniu Twojego kwestionariusza osobowego, wszelkie informacje oraz wytyczne związane z planem wyślę na wyżej podany adres email. Gotowy zestaw treningowy otrzymasz do 48h.

Czy mogę trenować w domu, czy potrzebuję dostępu do siłowni?

To zależy wyłącznie od Ciebie. W kwestionariuszu umięśniłem to pytanie, także koniecznie zaznacz to co dokładnie Cię interesuję. Natomiast ja w 100% stworzę odpowiedni blok ćwiczeń na bazie zaznaczonych odpowiedzi z ankiety.

W jaki sposób i kiedy otrzymam rozpiskę dietetyczną?

Po przeanalizowaniu Twojego KWESTIONARIUSZA osobowego, wszelkie informacje oraz wytyczne związane z jadłospisem wyślę na podany przez Ciebie adres E-MAIL. Gotową dietę otrzymasz oczywiście do 48h.

W jaki sposób i kiedy otrzymam wszelkie wytyczne po zakupie "Prowadzenia Online"?

Po przeanalizowaniu Twojego kwestionariusza osobowego, wszystkie informacje oraz uwagi związane z całym prowadzeniem, prześlę na podany wyżej adres E-MAIL. Dodatkowo nagram Ci kilka „głosówek” wyjaśniających całą współpracę a także przekażę moje indywidualne spostrzeżenia, które będę chciał Ci przekazać. Wiadomości głosowe mogę wysłać zarówno za pomocą Messengera, jak i Instagrama. Gotowe instrukcje otrzymasz do 48h.

Co, jeżeli nigdy nie trenowałem/a?

Nic nie szkodzi. Nie ma to absolutnie żadnego znaczenia. Do planu dołączam ponad 300 instruktarzowych filmów z moim osobistym wyjaśnieniem, jak wykonywać dane ćwiczenie. Po prostu w powyższym KWESTIONARIUSZU zaznacz opcję, że nigdy nie trenowałeś / trenowałaś, a ja już doskonale będę wiedział co z tym „fantem” dalej mam zrobić.

Jak długo mam czekać na efekty?

Pierwsze efekty SYLWETKOWE-SIŁOWE zobaczysz już po 2-3 tygodniach od rozpoczęcia treningów. Z doświadczenia dopowiem jeszcze tyle... za około pół roku totalnie siebie nie poznasz. Zakład?

Czy posiłki będą łatwe do przygotowania?

Oczywiście że tak! Sam nie jestem zwolennikiem eksperymentowania i spędzania mnóstwa czasu przy stole kuchennym, dlatego wszelkie dania oraz przekąski są MĄDRZE przemyślane, tak abyś dostarczył / dostarczyła jak najwięcej dobrych mikroelementów z pełnowartościowych produktów a jednocześnie zaoszczędził / zaoszczędziła czas na gotowaniu.

Czy jadłospis będzie kosztowny?

Jest to pytanie względne, ponieważ słowo „kosztowna”, dla każdego będzie oznaczać co innego, jednak upraszczając - dietę staram ułożyć się, jak najbardziej OPTYMALNIE jest to możliwe, tak aby zbilansować każdy aspekt żywieniowy. Reasumując, nie będzie ona kosztowna.

Co, jeżeli nigdy nie próbowałem schudnąć? Czy książka "Weź Schudnij" będzie dla mnie?

Oczywiście, że tak! Niezależnie czy jesteś osobą początkującą, czy posiadasz już jakiś staż, każdy skorzysta z wiedzy, która znajduję się w tym pliku. Dzieję się tak, ponieważ uwzględniłem tam różne metody oraz sposoby utraty tkanki tłuszczowej. Dodatkowo plik napisałem prostym, zrozumiałym językiem, bez zbędnego naukowego żargonu a wszelkie uwagi związane ze zmianą sylwetki - dokładnie wyjaśniłem KROK PO KROKU.

Jak szybko schudnę?

Jest to pytanie w stylu 10 letniego dziecka „ile będę miał wzrostu jak będę dorosły”? Przecież tego NIKT NIE WIE! Jest tu tak dużo zmiennych wpływających na to wszystko, że nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie! Możesz być osobą z małą lub dużą nadwagą. Możesz mieć aktywny lub siedzący tryb życia. Możesz mieć więcej lub mniej cierpliwości do „trzymania michy” a na koniec możesz mieć większą lub mniejszą WIEDZĘ, która odgrywa kluczową rolę w szybkości utraty tłuszczu.

Jednak co do zasady, to 2-4% ogólnej masy ciała miesięcznie, będzie to optymalna ilość, którą możesz zrzucić (bez większych konsekwencji). Oczywiście im masz mniejszy % tkanki tłuszczowej, tym ciężej będziesz gubić kolejne kilogramy a wartości te w końcu zaczną się przybliżać nawet do 1% miesięcznie. Wiem, że wiele osób zna odpowiedz na to pytanie, jednak wolałem je tu zamieścić, ponieważ często słyszę, iż jest ono powielane.

Czy w książce "Weź Schudnij" znajduję się gotowy jadłospis?

No pewnie! Jak mógłbym o tym zapomnieć. W pliku znajdują się DWA JADŁOSPISY. Jeden dla Pań, drugi dla Panów. Śmiało możesz z nich korzystać, ponieważ proporcje produktów, kalorie, makroskładniki oraz wszelkie sposoby przygotowywania dań, są dokładnie przemyślane i opisane od A do Z. Dodatkowo na końcu EBOOKA znajduję się lista niezbędnych zakupów, aby w pełni wykorzystać potencjał całego bloku żywienia. Z doświadczenia powiem, iż bardzo ułatwia to poruszanie się po sklepie oraz zaoszczędza mnóstwa czasu.

Czy ebook "Weź Schudnij" jest wart swojej ceny?

Bezapelacyjnie uważam, że TAK! Już tłumaczę:

* Cena prywatnej konsultacji z dobrym trenerem (za miesiąc), to około 200-300zł, co w skali roku daje uwaga między 2400-3600zł.

* Natomiast książka ta, jest to totalne kompendium WIEDZY, dzięki któremu raz na zawsze schudniesz, jak również zbudujesz estetyczną, piękną sylwetkę a ponadto za te kilka tysięcy zaoszczędzonych złotych - pojedziesz sobie chociażby na dobre WAKACJE i pochwalisz się wypracowanymi efektami na plaży.

*Dodatkowo sam plan treningowy i żywieniowy, który znajduję się w tym ebooku, jest to zazwyczaj koszt 100-150zł (oddzielnie patrząc) a 250-300zł (ujmując globalnie). A więc serio mówiąc o kosztach twierdzę, iż ebook ten zdecydowanie jest wart swojej ceny. Jako zawodowiec, który wiele lat życia poświęcił, aby być tu, gdzie jest - nie wyobrażam sobie popełnić jakiegokolwiek błędu związanego z tematem treningu czy odżywiania. Ponad 330 stronna książka na temat REDUKCJI TKANKI TŁUSZCZOWEJ, jest tego idealnym dowodem.

Co, jeżeli nigdy nie trenowałem? Czy książka "Zostań Bestią" będzie dla mnie?

Oczywiście, że tak! Ebooka napisałem dla przede wszystkim prostym językiem, swoimi słowami i bez zbędnego naukowego żargonu. Wszystko dokładnie wyjaśniam krok po kroku (niezależnie od tego jaki masz staż i doświadczenie treningowe). KAŻDY SKORZYSTA Z WIEDZY, która znajduję się w tym pliku - tym bardziej, że uwzględniłem tam również wszelkie zamienniki i możliwości wykonywanych ćwiczeń.

Czy potrzebuję dostępu do siłowni po zakupie ebooka "Zostań Bestią"?

Tak. Ebook ZOSTAŃ BESTIĄ, ma na celu zmaksymalizować Twoje sylwetkowe, jak i siłowe efekty a najlepszy i najszybszy progress uzyskasz trenując właśnie na SIŁOWNI. Informację, które znajdziesz w tej książce, przydadzą Ci się każdego dnia, jednak blok treningowy, oparty jest na wykorzystywaniu podstawowego sprzętu na siłowni m.in. ławek, hantli, wyciągu, drążków, poręczy czy maszyn. Jeżeli szukasz strikte planu treningowego, który będziesz mógł śmiało wykonywać w warunkach domowych - zgłoś się do mnie po INDYWIDUALNY zestaw ćwiczeń. Możesz to zrobić zarówno tutaj na stornie, jak i poprzez social media: INSTAGRAM lub FACEBOOK.

Ile treningów w tygodniu zawiera książka "Zostań Bestią" ?

Blok treningowy opiera się na 4 sesjach treningowych w tygodniu. Sugerowany układ dni, w których możesz wykonywać ćwiczenia - rozpisałem w ebooku. Ilość ta, jest najefektywniejsza i najbardziej przemyślana pod względem budowania masy mięśniowej, progressu siły a także istotnej regeneracji. A jeżeli nadal będzie Ci mało, pamiętaj, że w dni wolne od treningu siłowego, możesz wykonywać sesje wytrzymałościowe np. bieganie, skakanka czy boks.

Nie wiesz czy książka "Zostań Bestią" jest warta swojej ceny?

Cena konsultacji z dobrym trenerem (za miesiąc), to około 300-400zł, co w skali roku daje między 3600-4800zł.

Natomiast ten ebook, jest to totalne kompendium WIEDZY, dzięki któremu samodzielnie zbudujesz estetyczną męską sylwetkę a za te kilka tysięcy zaoszczędzonych złotych, pojedziesz sobie chociażby na dobre wakacje i pochwalisz się wypracowanymi efektami na plaży.

Dodatkowo sam blok tygodniowy, który znajdziesz w książce jest to zazwyczaj koszt 100-150zł a suplementacja, nierzadko rozpisywana jest przez takich „coach” nawet na około 300zł miesięcznie, gdzie ja osobiście - bezproblemowo zamknąłem się w 100zł.

W skali roku zaoszczędzisz nawet 5 tysięcy złotych.

W jaki sposób i kiedy otrzymam kalendarz?

Wszystkie zakupione PLIKI, wysyłane są w sekundę na Twój adres e-mail a także prywatne konto na stornie. Dostęp jest DOŻYWOTNI a płatność występuję jednorazowo i bez żadnego abonamentu. Tutaj pobranie jest w zupełności DARMOWE.

Czy kalendarz ten mi pomoże?

Tutaj nie ma jednoznacznej odpowiedzi! Sam / sama doskonale wiesz, że może bardzo pomóc, ale również może i nic nie dać - bo raczej nie zaszkodzi. Wszystko zależy OD CIEBIE i tego, co leży w Twojej głowie. Jeżeli sumiennie podejdziesz do tematu i przeanalizujesz wszelkie kwestie, to GWARANTUJĘ CI, że otrzymasz oczekiwane efekty.

Osobiście proponuję, abyś wydrukował/a sobie cały plik (najlepiej w kilku egzemplarzach) i przykleił sobie w pokoju na ścianie lub w widocznym miejscu na biurku. To spowoduję, iż będziesz o tym pamiętał / pamiętała co jeszcze bardziej zmotywuję Cię do robienia progresu. Zaufaj mi - takie rozwiązanie jest 10/10.

Czy 20 dni wystarczy mi na zbudowanie nawyku?

Tu również odpowiedź może być przecząca, jak i twierdząca. Wszystko zależy od tego, jaki jest to NAWYK, jak długo go stosowałeś / stosowałaś i jak potężną masz „silną wolę”. Na przykład z rzuceniem palenia może Ci zejść 5 dni a możesz i 3 miesiące się z tym „bawić”.

Dodatkowo wspomnę, iż jesteś w stanie zastosować też patent ZMNIEJSZAJĄCY, czyli np. pierwszego dnia palisz 10 papierosów, drugiego 5, trzeciego 2, a czwartego już w ogóle. Ewentualnie, jeżeli wiesz, że nie dasz rady w ten sposób to... ułatw sobie cały proces! Czyli np. każdego kolejnego dnia wypal jednego mniej. To samo może tyczyć się innych nawyków - słodyczy, napoi gazowanych, siedzącego trybu życia lub analogicznie ZWIĘKSZANIA właśnie tych pozytywnych kwestii, takich jak ilość kroków w ciągu dnia, sesji kardio czy ilości treningów siłowych w skali tygodnia.

TO WSZSYTKO LEŻY W TWOJEJ GŁOWIE!!!

A co jak pokusa stosowania danego nawyku, będzie zbyt duża?

Właśnie to napisałem w trzecim pytaniu! Możesz rozbić go sobie na „mniejsze progi”. Nie musisz od razu ucinać czegoś do zera! Pomyśl o mądrym dawkowaniu i kombinowaniu - jak tutaj przestać robić daną rzecz. Zbuduj sobie swój INDYWIDUALNY taktyczny plan i skrupulatnie się go trzymaj. Jak żołnierz!

Jak długo mam kontrolować swoją wagę?

Tak naprawdę to Ty tutaj rozdajesz karty, dlatego nie narzucaj sobie z góry ustalonej daty a konsekwentnie przysuwaj się do obranego celu. Wszystko zależy od Twoich CHĘCI oraz MOTYWACJI, aby nieustannie siebie sprawdzać. Plik ten możesz wykorzystać podczas okresu REDUKCJI czy MASY, jak również po prostu do potwierdzania i na bieżąco analizowania swoich wszelkich postępów. Tylko Twoja „silna wola” lub wiedza pokażą jak długo będziesz z tego korzystać.

WSZYSTKO LEŻY W TWOJEJ GŁOWIE!!!

Czy kontrolowanie wagi sprawdzi się lepiej na masie czy redukcji?

W obu przypadkach jest to niezwykle skuteczna metoda! Sam stosuję ją szczególnie w okresie UJEMNEJ podaży kalorii, gdy mam w planie zredukować tłuszcz, jednak dla tych, którzy nie mogą przytyć, takie zapisywanie może dobrze uświadomić, iż wcale tak dużo oni nie jedzą! Dlatego bezdyskusyjnie POBIERZ sobie ten plik i sprawdź sam / sama siebie.

Czy ebook „ZOSTAŃ BESTIĄ” będzie dla mnie?

OCZYWIŚCIE, ŻE TAK! Nawet, gdy nigdy nie trenowałeś/a, to tego ebooka napisałem przede wszystkim swoimi słowami, prostym językiem oraz bez zbędnego naukowego żargonu. W książce wszystko dokładnie wyjaśniam krok po kroku, dlatego niezależnie jaki posiadasz staż a także doświadczenie treningowe W 100% SKORZYSTASZ ZE ZDOBYTEJ WIEDZY. Gwarantuję Ci, że po przeczytaniu tej „lektury”, Twoja sylwetka wreszcie nabierze pożądanych kształtów a motywuję to tym, iż uwzględniłem tam również wszelkie zamienniki i możliwości wykonywanych ćwiczeń - zarówno dla osób początkujących, jak i tych średniozaawansowanych.

Czy ebook „WEŹ SCHUDNIJ” będzie dla mnie?

Znowu! ZDECYDOWANIE TAK! Niezależnie czy ogarniasz sprawy związane z dietą, czy jesteś totalnym „laikiem” bezsprzecznie skorzystasz z INFORMACJI, które znajdują się w tym pliku. Dzieję się tak, ponieważ uwzględniłem tam różne metody oraz sposoby na utratę tkanki tłuszczowej dla osób, które mniej więcej wiedzą o co w tym wszystkim chodzi, jak i dla takich, które nie mają żadnego doświadczenia w tym temacie i trzeba wyjaśniać im wszystko KROK PO KROKU. Każdy jest inny, dlatego proces chudnięcia można rozbić indywidualnie na 1000 sposobów. Jednak są pewne reguły tej „gry”, jak np. deficyt energetyczny, bez którego niestety nic się nie uda!